20 Ağustos 2014 Çarşamba

"HAYIRLISI..."

    

      Ne güzel bir kelime...Rabbim hakkımızda herşeyin hayırlısını nasip etsin...
Biz elimizden geleni yaptık sonrası "hayırlısı" olsun demek.

      Bazen öyle anlar olur ki, ne yapacağımızı bilemeyiz. Belki bir hastalıktır derdimiz, belki bir ayrılık, belki işle ilgili bir sıkıntı, belki de başka içinden çıkamayacağımız bir durum..Ama her zorlukta deriz ki "hayırlısı olsun"..Çünkü biliriz başımıza ne geliyorsa Rabbimizin dilemesiyle. Her iyi olayda da, kötü olayda da bizim göremediğimiz bir hayır var. Rabbim o zor durumlar da sabretmeyi, sabırla nasibimize hamd etmeyi nasip etsin.

     Geçenler de bir yakınımla sohbet ediyorduk. Çok üzgündü. Zor günler geçiyor Rabbim yardımcısı olsun. Çok güzel birşey söyledi. "Hakkımda hayırlısı olsun. Demekki böyle olması gerekiyormuş. Eğer öbür türlü olsaydı daha kötü olacaktı." Bir yandan ağlıyor, bir yandan da hayırlısı diyordu. Hem üzülüyor, hem kabulleniyordu. Çünkü Allah böyle lutfetmişti. O'ndan gelene nasıl karşı çıkar, sitem ederdik ki!..

     Rabbimden gelene hamd olsun. Bizi kaldıramayacağımız, dayanamayacağımız yükler yüklemesin inşallah. Bu dünyadaki sınavımızı kolaylaştırsın. Hakkımızda herşeyin "hayırlısını" nasip etsin inşallah..

 Allah'a emanet olun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Unutmayın vardır bir hayır...En zor anımızda bile pes etmeyelim, yenik düşmeyelim şeytana...Çünkü en umutsuz an da başlar herşey..

     Öyleyse;

     Umudunu yitirme sakın...

     Sonra mı?

     Sonrası "kun fe yekun"...

     Selam ve dua ile...
     Gül kokulu, nurlu, hayırlı akşamlar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder